W niespokojnych czasach, takich, jak obecne, jednym z kluczowych problemów to ochrona swoich środków finansowych.

Pieniądze na koncie bankowym szybko tracą na wartości w wyniku inflacji. Niektórzy postanawiają więc inwestować w nieruchomości. Tu też jednak nasze finanse zależą od wartości rynkowej nieruchomości, a te mogą podlegać wahaniom. Trzymanie pieniędzy na koncie bankowym, czy zamrażanie ich w postaci inwestycji w nieruchomości nie rozwiązuje problemu dostępności środków finansowych.

Rosnące zainteresowanie złotem

Ostatnie kryzysy światowe pokazują, że dostęp do pieniędzy trzymanych na koncie bankowym może być ograniczony. Stąd rosnące zainteresowanie złotem inwestycyjnym. Z tego cennego kruszcu wykonuje się bowiem nie tylko biżuterię, ale też właśnie sztaby, czy sprzedaje w mniejszych porcjach, jako zabezpieczenie. Złoto inwestycyjne ma tę przewagę nad pieniędzmi, czy inwestycjami w nieruchomości, że jego wartość jest dość pewna i stała, a w kryzysowej sytuacji złoto praktycznie zawsze i wszędzie przyjęte zostanie jako akceptowalna zapłata. Dlatego wiele osób zamienia pieniądze trzymane na koncie w banku na złoto inwestycyjne.

Pamiętać jednak należy, że w kwestii zabezpieczenia finansowego nie warto polegać na jednym rodzaju zabezpieczenia. Zawsze warto mieć przy sobie (jeśli dysponujemy odpowiednimi środkami) gotówkę (także w różnych walutach), trochę środków na koncie w banku (zakładając dostęp do Internetu będziemy mieli możliwość pojęcia środków właściwie z dowolnego miejsca), ale nie zaszkodzi też zakup pewnej ilości złota inwestycyjnego. Inwestycja w nieruchomość, jeśli nas na to stać, także może nas zabezpieczyć materialnie.

Więcej porad biznesowych znajdziesz w serwisie https://www.wfirmie.pl.