Komisja Europejska długo debatowała nad przejęciem Nuance przez Microsoft. Bądź na bieżąco ze światem finansów i technologii, dowiedz się ile wart jest taki transfer. Aby móc zarządzać Nuance trzeba było zapłacić niebagatelną sumę, która nam może wydawać się kosmiczna. Zapraszam na przyjrzenie się temu biznesowi od strony finansowej.
Microsoft Nuance czy tak nazywać się będzie nowo przejęta firma? Od wielu lat sztuczna inteligencja wzbudza zaciekawienie szerzy miliarderów. Nikogo nie będzie dziwił fakt, że za przejęcie Nuance, Microsoft musiał zapłacić 16 miliardów dolarów. Przyszłość leży w AI i maszynowym uczeniu.

Wyobraź sobie, że jesteś na wycieczce ze swoimi bliskimi. Masz do wyboru podróż samotną albo z obsługą przez Sztuczną Inteligencję. Roboty są dla Ciebie miłe, uprzejmie i zachowują szacunek, nie denerwują się mimo wybryków twoich pociech. Spędzasz czas na plaży, pływacie w morzu. Wracacie do kraju i okazuje się, że dziecko zachorowało, a lek jest dostępny od zaraz bo Microsoft Nuance wygenerowało go kilka lat wcześniej. Pomyśl o takiej sytuacji: Janek wyjechał w samotną podróż na wyspę, zabrał dzieci i żonę. Spędził miło czas. Nie było robotów, bo nikt ich nie stworzył. Nie było też połączenia sztucznej inteligencji z medycyną, a tu jego dziecko zachorowało. Janek nie wie co robić, pozostało mu mieć nadzieję, że niebawem wymyślą lek na chorobę dziecka, a on uzbiera dużo pieniędzy na jego zakup. Która historia podoba się Tobie bardziej?

Nuance zostało przejęte od firmy Nuance Communications, która zajmowała się połączeniem medycyny ze sztuczną inteligencją oraz nowymi technologiami. Komisja Europejska musiała wyrazić zgodę, ponieważ Microsoft ma tak rozległe wpływy, że może niedługo zahaczyć o monopol.
Jeśli masz taką możliwość to chwyć za swój ekran i zobacz, że komputery osobiste oraz inne produkty związane z informatyką, są najbardziej wpływowym towarem. Produkty komputerowe występują w domach wielu rodzin. Dochodzenie Komisji Europejskiej ustaliło, że przejęcie nie spowoduje nadmiernej wpływowi Microsoftu na ten rynek. Zatem rodziny nie będą zanadto poddani wpływowi jednej firmy.
Źródło: ComputerWorld